Azams

Za vším, co se dnes odehrává všude kolem nás, se dají najít peníze. Vše se nějak financuje, kupuje, prodává, dotuje, zdaňuje… Prostě je ekonomika za vším.

Na co nezapomínat při hraní tenisu?

Tenis je skvělý způsob, jak si zasportovat, odreagovat se a zvýšit si svoji fyzičku. Není tedy divu, že se mu věnuje tolik lidí a stal se v průběhu let velmi oblíbeným sportem. přitom má tenis opravdu bohatou historii.

Tenis je někdy označován také jako „bílý sport“. První zmínky o něm pochází již z 13. století, i když tehdy měla o hodně odlišnější podobu, než jak tenis známe dnes. První turnaj ve Wimbledonu se konal roku 1877 a od té doby se stal téměř každoroční tradicí. Z tenisu vzešli i velmi známé sportovní hvězdy, jako jsou Rafael Nadal, Alexander Zverev nebo Serena Williamsová.

Nemusíte se hned snažit přiblížit těmto hvězdám, pokud začínáte hrát tenis. Na co byste ale nikdy neměli zapomínat?

tenis

Pravidelnost

Tenis se dokonale naučíte hrát jen tak, že se mu budete věnovat co nejvíce pravidelně. Těžko si osvojíte potřebné pohybové znalosti, pokud budete hrát tenis jednou měsíčně jednu hodinu. Věnujte se tréninku nejlépe několikrát do týdne, jak jen vám to časové možnosti umožňují. Ideální bude, pokud budete trénovat se zkušenějším parťákem, který bude schopen vás upozornit na případné chyby, které děláte.

Rozcvička

Někomu by se mohlo zdát, že tenis není příliš náročný sport. Není to však pravda. Při tenisu zapojujete velkou škálu svalů vašeho těla, především svaly rukou a nohou. Pokud hrajete zhruba hodinu, věřte, že to na svalech pocítíte. Proto je velmi důležité, abyste se před každou hrou rozcvičili. Předejdete tak případným úrazům a bolesti svalů.

tenistka

Výbava

Dbejte na to, aby vaše výbava byla kvalitní a aby se vám s ní dobře hrálo. Vybírejte tenisovou raketu podle velikosti, která vám bude nejlépe sedět a nezapomínejte pravidelně měnit omotávku. Oblečení vybírejte tak, aby se vám v něm dobře a volně pohybovalo. Rovněž obuv musí být kvalitní a přizpůsobena povrchu, na kterém budete hrát. Nezapomínejte ani na dobrou tašku, ve které budete své věci an tenis přenášet, třeba tenisový bag Babolat.