Azams

Za vším, co se dnes odehrává všude kolem nás, se dají najít peníze. Vše se nějak financuje, kupuje, prodává, dotuje, zdaňuje… Prostě je ekonomika za vším.

Plenkovina pro šití domácích oděvů pro děti i pro dospělé

Plenkovina je známa i pod názvem „mušelín“, jedná se o velmi oblíbený materiál, s nímž jsme přicházeli do styku již za socialismu, a kdy si doma lidé zhotovovali zejména výbavičky pro malé děti, ale i domácí oděvy pro dospělé.

Plenkovina vás sice neoslní tak, jako hedvábí nebo samet, s nímž byste mohli vyrukovat na ples, ale vyznačuje se jinými přednostmi, které například od hedvábí nelze očekávat.

Nemusí se vůbec žehlit – žehlení ubírá ženám v domácnosti mnoho času, a máte-li možnost jej vynechat nebo alespoň výrazně zkrátit, pak úsporu času jistě každý uvítá. S žehlením také souvisí úspora elektrické energie, takže vám plenkovina šetří i vaši peněženku.

šicí stroj

Je to přírodní materiál – mušelín je vyroben ze stoprocentní bavlny, tudíž nikde ani stopy po syntetických materiálech. Vlastnosti bavlněných oděvů jsou známé snad každému z vás, takže jistě není nutné je zde sáhodlouze popisovat.

Je nealergický – bavlna není zdrojem alergií, proto se hodí pro každého o bez rozdílu věku. Jistě není náhoda, že právě bavlněná plenkovina tvoří základ pro výrobu dětských látkových plenek, a že látkové bavlněné pleny poskytují miminkům nejvyšší komfort, kterého nelze docílit ani jednorázovými výrobky, napuštěnými mnohdy zcela nevhodnými chemickými látkami.

bavlněná plenkovina

Nekouše a je velmi příjemná na dotek – bavlna není kousavá, je velmi hebká a na těle vytváří přirozenou ochrannou vrstvu. Tím předčí některé syntetické materiály, s nimiž mají mnozí lidé problémy, a na povrchu pokožky je prostě nesnesou. S bavlnou se vám nic takového nepřihodí, můžete ji využít i na spodní prádlo, ponožky nebo pyžamo.

Pyžamo a domácí oděvy – v předchozím odstavci jsme zmínili pyžama a plenkovina je také materiál, který je pro šití pyžam a volných, ležérních domácích oděvů naprosto ideální. Chcete-li usínat v naprostém pohodlí, pohybovat se v bytě a usedat do křesel tak, že vás na těle nic neškrtí a nesvědí, pak je bavlněná plenkovina skvělou volbou.