Azams

Za vším, co se dnes odehrává všude kolem nás, se dají najít peníze. Vše se nějak financuje, kupuje, prodává, dotuje, zdaňuje… Prostě je ekonomika za vším.

Brouci

Kolik koncertů hudební skupina The Beatles v době své největší slávy absolvovala po celém světě, už asi nikdo nespočítá. Miliony jejich fanoušků si jejich písničky hrají dodnes. A líbí se i nastupující generaci mladých lidí. Vypadá to, že se jim podařilo skládat hudbu natolik nadčasovou, což se už asi žádné hudební skupině nepovede. Pokud byste se chtěli podívat do míst, kde tato čtveřice mladých mužů začínala, vypravte se do Liverpoolu. Anglického města, ve kterém je muzeum, které nabízí veškeré informace a dobové artefakty jejich začátků.

Cesta do Liverpoolu

Paul Mc Cartney, John Lennon, George Harrison, Ringo Starr. Pro všechny známí jako The Beatles. Pokud vás zajímá, jak a kde tato hudební skupina rozjela v roce 1956 svoji hvězdnou kariéru, sedněte do letadla a vyrazte do Anglie. Do města Liverpool, ve kterém bylo v roce 1990 otevřeno, v přírodním prostředí Albertových doků, muzeum The Beatles Story. V tomto jedinečném místě jakoby se čas zastavil. A vy budete mít možnost nahlédnout do doby, kdy tato kapela tvořila své největší hity. A na tomto pozadí se seznámíte s životními příběhy jednotlivých Brouků. Jako první zastávka na prohlídkové trase je replika klubu Cavern.

Vstup do muzea

Kde se mladí pánové sešli poprvé. Bílá místnost s bílým klavírem Johna Lennona a Yoko Ono, která byla po celém světě známá v klipu Imagine. Rovněž tu stojí model legendární ponorky Yelow Submarine. Dokonce tu je vystavena část letadla, kterým Beatles dobyli Ameriku. Dnes už historické předměty, které populární liverpoolská čtveřice ve svém čase používala, jsou tu rovněž k vidění. Bubny Ringo Starra, první kytara George Harrisona, hrníček na kávu Paula či kulaté brýle Johna Lennona. I spousta fotografií, mapujících jejich koncertní turné či originální notové záznamy. Díky audiovizuální technice se poté, v tzv. discovery zóně, přenesete do časů, kdy kapela zažívala svůj hvězdný vrchol. Snad nejoblíbenějším exponátem v této části muzea je obrovské piano, na které si mohou návštěvníci zahrát. K vidění je i 4D film. Inspirovaný tvorbou skupiny The Beatles.