Azams

Za vším, co se dnes odehrává všude kolem nás, se dají najít peníze. Vše se nějak financuje, kupuje, prodává, dotuje, zdaňuje… Prostě je ekonomika za vším.

Současná móda, vlastní styl a respekt okolí

Za pomocí módy objevujeme svůj vlastní styl. Dokonale znázorňuje odraz naší vlastní osobnosti.  Móda není trvalá, ale v průběhu let se mění. Kolikrát se stačí podívat na své starší fotografie a nestačíme se divit. Jaký jsem to nosila účes? Mám na sobě opravdu kalhoty do zvonu a k tomu krátké tričko? To, co jsme v minulosti považovali za módní a trendy, bychom si letos ani neoblékli. Každý rok vyjdou nové časopisy s účesy a kolekce s oblečením a my obměňujeme šatníky, ať už na jaře nebo na podzim. A proč? Jednoduše z touhy po tom, aby nám to slušelo a cítili jsme se dobře. Udělat si radost novým účesem od kadeřníka a nákupem pěkného oblečení, by si měla dopřát každá žena. Trendy se objevují také v líčení či úpravě nehtů. Dříve bylo módní líčení výrazné, zatímco dnes sázíme na přirozenost.

Přirozené líčení

To, co se nám líbilo v dětském věku, se výrazně mění v průběhu dospívání. Během puberty se většina dospívajících hledá a jejich styl je často velice osobitý. Rodiče by toto vyjádření svých dětí měli respektovat. V dospělosti už si poté každý najde styl, který mu bude vyhovovat nejlépe. Módní trendy jsou jedna věc, pohodlí je ta druhá. Vždy bychom se měli řídit svým vlastním uvážením.

Vkusné oblečení

Pokud vím, že mě při nošení vysokých podpatků večer začnou bolet nohy a páteř, vyhnu se jim, i když jsou zrovna považovány za výstřelek módy. Když vím, že mám pár kilo navíc, nemohu nosit obepnuté šaty, které zrovna představuje štíhlá manekýna na módní show. V současné době je hitem hořčicová barva, ale co když jí nemohu nosit, protože mám blond vlasy a světlou pleť? Tato barva vám nesluší, jednoduše zvolte takovou, ve které jste výrazná. Styl každého z nás je osobitý a lidé by se měli navzájem respektovat. Módní trendy vždy udávají lidé. Vše je o toleranci. Toleranci k tomu, že někdo chce být odlišný a druhý zase splynout s davem.