Azams

Za vším, co se dnes odehrává všude kolem nás, se dají najít peníze. Vše se nějak financuje, kupuje, prodává, dotuje, zdaňuje… Prostě je ekonomika za vším.

Co jsou to menstruační kalhotky

Menstruace je pro snad každou ženu tím nejméně oblíbeným obdobím v měsíci. Jistě, mladé dívky se na ni těší, neboť to pro ně znamená, že jsou již „dospělé“, avšak brzy přijdou na to, že to není až taková radost. Prudké změny nálad či návaly horka nebo zimy způsobené hormony, bolesti břicha a zad a hlavně krvácení, to jsou ty hlavní věci, kterých si ve větší či menší míře během tohoto období užijeme. Ovšem právě krvácení představuje největší problém. Krev totiž značně špiní a snadno protéká prakticky jakoukoliv látkou. Je proto nutné, aby byla bezpečně absorbována již při svém výtoku.

menstruační kalíšek

K tomu existují různé pomůcky. Těmi zdaleka nejběžnějšími jsou vložky a tampóny, které zná a používá každá žena. Avšak ačkoliv jsou široce rozšířené a jejich design i vlastnosti se stále zlepšují, nejedná se o stoprocentně efektivní řešení. Vždy je zde riziko, že se například vložka během sezení posune. Proto v poslední době začaly nabývat na popularitě menstruační kalhotky https://myfemini.cz/. Jedná se o speciální spodní prádlo, které má ve spodní části speciální savou a absorpční vrstvu, do které se krev zachytí. Nic tak neproteče do kalhot či sukně. To se zdá skvělé, avšak mnohé ženy mají z tohoto typu ochrany před krvácením poněkud obavy. Jedná se zde především hygienu. Tampón či vložku je totiž možné snadno vyměnit, kdykoliv je potřeba (což může být při silném krvácení poměrně často), avšak u menstruačních kalhotek tomu tak není.

klasické tampóny a vložky

Přitom právě tato oblast je v tuto dobu nejnáchylnější k nejrůznějším infekcím, a zaschlá krev rozhodně nepatří k nezávadnému materiálu. Zdá se tedy, že v tomto případě zde máme poněkud problém. Dále je to pak údržba. Zatímco ostatní hygienické potřeby po použití vyhodíme, tyto jednoduše vypereme a můžeme je znovu použít. A to může mnohým připadat poněkud nechutné. A také nákladné, pokud je nechtějí (z pochopitelných důvodů) prát s ostatním oblečením. Zdá se tedy, že se jedná o dobrý nápad, avšak jeho realizace má ještě nějaké mouchy, které je potřeba vychytat. Pokud však míváte jen poměrně slabou menstruaci, pak to může být produkt přesně pro vás.