Azams

Za vším, co se dnes odehrává všude kolem nás, se dají najít peníze. Vše se nějak financuje, kupuje, prodává, dotuje, zdaňuje… Prostě je ekonomika za vším.

Plachta na bazén

Zazimování bazénů je velmi důležitou činností. Správné zazimování nám pak ušetří práci při příchodu další letní sezóny. Existuje několik různých přípravků, které při nalití do bazénu zajistí, že se v něm nezačnou tvořit nežádoucí řasy a jiné nečistoty. Takováto směs do bazénu však nezabrání všem nečistotám. Musíme dávat také pozor na to, aby do bazénu nepadaly nečistoty.

bazén

Jedná se zejména o majitele podzemních bazénů. Bazény nafukovací už má pravděpodobně většina z nás sbalené někde na půdě nebo ve sklepě na suchém a bezpečném místě. Podzemní bazén logicky těžko nějak sbalíte. Jediné, co můžete udělat, abyste zabránili jakýmkoliv nečistotám je bazén úplně vypustit. To ale pak může znamenat, že zbytečně utratíte peníze za znovu napouštění celého bazénu. Vodou by se mělo šetřit. Proto mnoho majitelů vypouští bazén pouze do určité hladiny. Obvykle je hladina vypuštění pod úrovní výpustě a otvoru do filtrace. Kdyby nějaká přebytečná voda zůstala v trubkách, mohlo by dojít k jejich popraskání a následnému protékání.

žena v bazénu

Před pádem nečistot do bazénu se můžeme chránit nasazením bazénové plachty. Ta spolehlivě zabrání vpádu jakýchkoliv nečistot. Ať už ze vzduchu, nebo ze stromů kolem. Plachtu byste měli zapespečit před případným poryvem větru. Mohlo by se stát, že by se vám mohla náhle zvednout, uletět a tím se třeba i poškodit nebo způsobit škody kolem sebe. Bazénové plachty obvykle nejsou ani finančně náročné, takže se nemusíte bát, že byste museli nějak extra investovat do zazimování. Je to pořád lepší, než se další sezónu zdržovat se zbytečným a zdlouhavým čištěním bazénu. Vlastnictví bazénu jde ruku v ruce s velkou odpovědností za jeho čistotu. Samotnému bazénu nečistoty nijak neublíží, ale vám by mohly. Zejména, pokud máte citlivou kůži, nebo nějaké alergie, které se jednoduše spustí. Hygiena bazénu je velmi důležitá.