Azams

Za vším, co se dnes odehrává všude kolem nás, se dají najít peníze. Vše se nějak financuje, kupuje, prodává, dotuje, zdaňuje… Prostě je ekonomika za vším.

Klídek doma

Otravní sousedé jsou něco, co nikdo nechce zažít. Občas se to ale stane a člověk místo klidu, kvůli kterého se stěhoval do domu má otravného souseda, kvůli kterého se s klidem může rozloučit. Pokud je soused přátelský a chováme k němu jakýsi vztah, není to problém a mohou se z nás stát přátelé, ale pokud se nastěhujeme někam, kde jsou otravní a falešní sousedé, kteří jsou ještě do toho čumilové, je to hrůza a člověk rovnou ví, že se s jakýmkoliv klidem může rozloučit. Dá se proti takovým otravným sousedům bojovat? Jak se proti nim obrnit a co dělat v takovéto situaci, kdy pořád jen čumí kam nemají? To je otázka, která zaznívá z mnoha úst nespokojených lidí, kteří bohužel neměli to štěstí a nastěhovali se vedle těch nejhorších sousedů, jakých mohli. Stává se to, a řekněme že docela i často a lidé se musí naučit proti tomu nějak bojovat. Ale jak?

domy

Nejlepším řešením je to sousedům rovnou říct, že je to nepříjemné. Hodně lidí se bojí, že je tak naštve a podobně, ale není se čeho bát. No tak si sousedy z nepřátelíte, co je na tom? Sousedé pro vás nejsou žádným benefitem a je jen plus, když s nimi vycházíte. Není to ale pravidlo a vycházet s nimi nutně nemusíte, to si pište. Málokdo se sousedy opravdu vychází a musíte si padnout do noty, aby tomu tak bylo, což se děje málokdy. Většinou lidé se sousedy vychází jen aby se neřeklo, málokdy jsou přátelé a navštěvují se. A pokud vám není příjemné, jak všude šmejdí, nebojte se ozvat se a normálně jim to povězte, že vám to vadí a že si to dále nepřejete.

soused

Pokud se bojíte a nechce se vám do toho, je tu ještě jeden další způsob, a to se jich zbavit mechanicky. Udělat něco, co jim bude ve výhledu bránit, a tím je betonový plot. Pokud si necháte betonový plot udělat, nebudou mít jak koukat na vaši zahradu a nebudete se s nimi muset ani bavit, protože vás neuvidí, když budete na zahradě. To je velmi výhodné, nemusíte jim ani nic říkat.