Azams

Za vším, co se dnes odehrává všude kolem nás, se dají najít peníze. Vše se nějak financuje, kupuje, prodává, dotuje, zdaňuje… Prostě je ekonomika za vším.

Mám šanci získat hypotéku?

Hypoteční úvěr je pro milióny lidí jediným možným prostředkem, jak získat vytouženou nemovitost. Stále spousta lidí chce vlastnit svou vlastní nemovitost, i když vzhledem k nepříznivé situaci se čím dál tím více lidí smiřuje s tím, že možná zůstanou v nájmu delší dobu, než si původně plánovali. Nároky kladené na klienty bank ohledně žádostí o hypotéku jsou čím dál větší a splňuje je čím dál tím méně lidí.

hypotéka

Proto si čím dál tím více lidí pokládá onu nepříjemnou otázku – dosáhnu na hypotéku?

Můžete proti tomu nějak bojovat? Vlastně máte na výběr několik možností. První je, že se pokusíte dostát nárokům, které na vás banka klade a získat tak hypotéku. K požadavkům, které si banka stanovuje patří samozřejmě dostatečný příjem. Banka dle doložení vašich příjmů rozhodne, zda z dosavadních příjmů máte šanci bez problému platit stanovené měsíční splátky či nikoliv. Pokud nemáte tak velký příjem, nemusí to hned znamenat, že vám žádost zamítnou ale nenabídnou vám třeba hypoteční úvěr v plné výši. Mezi další podmínky patří třeba to, abyste jako žadatel nebyl v registru dlužníků nebo neměl krátce (třeba 1 rok) po skončení insolvence. V takových případech je téměř stoprocentní, že vaši žádost zamítnou.

klíče

Další možností je jednoduše počkat. Dnešní doba je opravdu velmi specifická tím, jak se pohybuje ekonomický trh vlivem pandemie covidu-19, která v uplynulých letech pořádně zasáhla celou ekonomiku, a také momentální válkou mezi Ukrajinou a Ruskem. Můžeme ale snad doufat, že se do budoucna situace zlepší.

Třetí variantou pro vás může být získání hypotéky od nebankovní společnosti. Už dávno neplatí, že vám nebankovní společnosti nabídnou nesmyslné úroky a snaží se vás v podstatě okrást. Dnes je na trhu velké množství solidních nebankovních společností, které vám opravdu mohou dát šanci získat hypotéku, pokud jste neuspěli u vaší nebo i nějaké jiné banky.