Azams

Za vším, co se dnes odehrává všude kolem nás, se dají najít peníze. Vše se nějak financuje, kupuje, prodává, dotuje, zdaňuje… Prostě je ekonomika za vším.

Na ruzyňském letišti v Praze si můžete pronajmout osobní vůz

Dopravní letiště potřebují ke svému provozu dostatečně dlouhé pojezdové a přistávací či vzletové dráhy, tím pádem nemůžete postavit letiště například v blízkosti městské zástavby či v kopcovitém terénu. Velká a dlouhá rovná plocha byla k dispozici nad Prahou v oblasti mezi městskými částmi Ruzyně a Liboc a mezi obcemi Kněževes, Dobrovíz, Jeneč a Hostivice. Tato optimální rovná náhorní plošina umožnila stavět první letiště již na počátku dvacátého století a my se tu můžeme stále těšit z této zajímavé lokality, kde dobře proudí energie, a která je sama o sobě zajímavá i pro výletníky.

letiště Praha

Můžete si tu i pronajmout vůz

Ruzyňské letiště umožňuje využívat služeb autopůjčovny letiště Praha. Vozidla si lze pronajmout na libovolně dlouhou dobu a vycestovat s ním kamkoli na území České republiky. Máte-li v plánu pozvat vaši rodinu či přátele kupříkladu na jednodenní výlet po okolí Prahy, máte možnost to provést právě tímto způsobem – velmi výhodně v tom smyslu, že ruzyňské letiště bude vaším výchozím bodem.

Divoká Šárka Praha

Křivoklátské lesy – rezervoár klidu a pohody

Vydáte-li se z pražského ruzyňského letiště po dálnici D0 a posléze D5 směrem k Berounu a obci Rudná, můžete váš výlet zahájit prohlídkou hradu Karlštejn a zatopených vápencových lomů Malá a Velká Amerika. Zajímavá trasa pak vede proti proudu Berounky k Tetínu, nedaleko Naučné stezky Po stopách českých králů a do obce Svatý Jan pod Skalou. Dále vám doporučujeme prohlídku zámku Nižbor, hradu Křivoklát a krásných vyhlídek na řeku Berounku z obcí Běleč, Sýkořice a Zbečno. Zavítat byste mohli i do jediného funkčního skanzenu v České republice, kde se stále vypaluje dřevěné uhlí, skanzen najdete v katastru obce Lhota mezi Lhotou a obcí Běleč na Kladensku.

Jak vidíte, okolí Prahy skýtá mnoho krásných a zajímavých lokalit, a to jsme zdaleka nevyjmenovali všechny. Váš výlet pronajatým vozem vás pak může zlákat k dalším vyjížďkám i do vzdálenějších míst s rodinou i s vašimi přáteli.