Azams

Za vším, co se dnes odehrává všude kolem nás, se dají najít peníze. Vše se nějak financuje, kupuje, prodává, dotuje, zdaňuje… Prostě je ekonomika za vším.

O přednostech IBC kontejnerů


Bezpečné uložení a transport tekutých složekIBC kontejnery jsou světovou špičkou v systému ukládání a transportu ovoce a zeleniny, a to i v tekuté a polotekuté podobě. Kontejnery se již v praxi osvědčily i pro přepravu na dlouhé vzdálenosti, a to zejména díky precizně navržené a zpracované technologii. Jsou navíc skládací, čímž ušetří spoustu místa v přepravním prostoru, pokud nejsou zrovna aktuálně využité.

pomeranče na stole

Zdravotní způsobilost potvrzená certifikátem – certifikáty udělované výrobkům pro přímý styk s potravinami či potravinářskými surovinami mají obrovský význam a lidé jim také důvěřují. IBC kontejner do této kategorie také patří a zaručuje každému, že náklad nebude kontaminován toxickými látkami. Plastická hmota, z níž je kontejner zhotoven, je naprosto zdravotně nezávadná, stejně jako vnitřní vložka pro ukládání tekutého a polotekutého obsahu.

lesní ovoce

Obrovská nosnost – uvádí se, že nosnost plastových palet i kontejnerů je pět tun. To znamená, že zcela bezpečně je můžete zaplnit v pěti vrstvách na sobě ovocnými šťávami, džemy, pyré a dření.

Kontejnery se při přepravě nesesypou – víte, co se stane, když na sebe vyskládáte chatrné dřevěné bedýnky s ovocem, do výšky tří metrů? Jakmile zaduje silnější vítr nebo se někdo nedopatřením o bedýnkový „komín“ opře, s velkým rámusem se bedýnky zřítí k zemi a bude po úrodě. Toto se ovšem nestane s kontejnery, které mají speciální západky, a lze je vystohovat až do pěti vrstev na sebe, aniž by se komín zřítil. Takto uložené kontejnery bez problémů zvládnou i přepravu po moři.

Dlouhá životnost – životnost kontejnerů je ve srovnání s dřevěnými bedýnkami a boxy mnohem vyšší.

Jednoduché čištění a desinfekce – vyčistit bedýnky ze dřeva od vyteklé ovocné šťávy, k níž se přidá ještě prach a zemina, není vůbec jednoduché, a u nehoblovaného dřeva se vám to pravděpodobně vůbec nepodaří. S plastovými IBC kontejnery si ovšem nemusíte lámat hlavu, ty se čistí naprosto bez problémů.