Azams

Za vším, co se dnes odehrává všude kolem nás, se dají najít peníze. Vše se nějak financuje, kupuje, prodává, dotuje, zdaňuje… Prostě je ekonomika za vším.

Psychické problémy číhají na každého

Psychických nemocí je celá řada a jednou z nich je problém příjmu potravy, konkrétně polykání tuhé stravy. Může se to zdát podivné, ale některé psychicky vypjaté situace mohou mít tento důsledek. Snažíte se jíst, ale nemáte hlad a hlavně, nedokážete spolknout nic, co není v tekutém stavu. Řada lékařů a poraden na výživu je zaměřená na hubnutí, ale vy máte opačný problém, snažíte se váhu si udržet, jenže pokud přestanete jíst, váha pochopitelně letí dolů. Ke shozeným kilům se rychle přidá únava a tělo začne stávkovat. Abyste předešli nejhoršímu, začnete si kupovat nutridrinky a vše bude zaměřeno na živiny https://goodly.cz/zamereno-na-ziviny-co-musi-obsahovat-vyvazena-strava/, aby vaše tělo dostalo denně alespoň minimální množství všech potřebných vitamínů, minerálů apod. Váš problém totiž je, že můžete je pít a nemůžete do sebe dostat nic z tuhé stravy.

žena

Z psychickými problémy se nikdo nechlubí, takže vaše okolí vás bude chválit, jak jste úžasně zhubli, ale jen do té doby, než začnete vypadat nezdravě a oblečení na vás bude viset. To už také bude pravděpodobně doba, kdy se svěříte svému lékaři a projedete si různými testy, aby se vyloučily nemoci střevního systému. Možná vás to uklidní, že jste fyzicky zdraví, ale je třeba vyléčit vaši psychiku a uvést vás opět do běžného stavu stravování.

deprese

Návštěva psychologa může hodně pomoci, ale i bez něj určitě sami ve skrytu duše víte, co vás trápí a co pravděpodobně přivodilo vaše problémy. Pokud se psychologovi svěříte, můžete vaši situaci rozebrat a pokusit se problémy s vámi aspoň částečně vyřešit. Nabídne vám jiný pohled a vy si ujasníte skutečné důvody vašeho stavu a možná si ujasníte i priority ve vašem životě. A tím je jednoznačně vaše zdraví. Poruchy příjmu potravy jsou častější, než si myslíme a nemusí to být ani bulimie ani anorexie. Jen prostý problém spolknout tuhou stravu.