Azams

Za vším, co se dnes odehrává všude kolem nás, se dají najít peníze. Vše se nějak financuje, kupuje, prodává, dotuje, zdaňuje… Prostě je ekonomika za vším.

Rekonstruujeme starší rekreační objekt

Zakoupili jste nedávno rekreační chatu a rádi byste ji uvedli do stavu, optimalizovaného pro celoroční bydlení? Jestliže jste zvolili zajímavou lokalitu s pěkným výhledem, například na horním toku Berounky, pak vám můžeme jen gratulovat. Rekonstrukce chatového objektu může vyžadovat z vaší strany jisté ústupky, které se nakonec ukážou jako správně zvolené. Jedním z nich může být renovace starých podlah, podlahových krytin a také schodišť. Mezi vámi totiž může vzniknout jakýsi konflikt či alespoň názorové neshody, jak upravit stávající betonové či kamenné přístupové schodiště a mimo jiné i podlaha v kuchyni a v obývací hale, která je zhotovena z přírodního kamene.

obytný prostor

Je známo, že tato řešení bývají velmi zajímavá, a nevyplácí se být příliš zbrklí a ihned na staré schodiště vpustit dělníky s pneumatickým kladivem, někdy se vyplácí posečkat, porozmýšlet a jít na to jinak. Například renovací, resp. čištěním podlah https://www.wismont-cisteni.cz/cisteni-schodist-a-podlah/ firmou, která se touto činností zabývá na profesionální bázi již řadu let, a má za sebou určité zkušenosti.

keramická dlažba

Renovace staré podlahy probíhá speciálními metodami, které se postarají o to, aby původní krytina nebyla příliš zbroušena, ale aby zároveň zmizely z povrchu drobné nerovnosti a zejména nečistoty. Nánosy nečistot bývají ve starých domech poměrně značné, zvláště pokud se tu chodilo v pevné venkovní obuvi, a podlaha pamatuje ještě období socialismu.

Čištěním podlah můžete pověřit firmu nejen na chatě, ale samozřejmě kdekoli jinde. Provádí se v rodinných domech, v bytových domech, na sportovištích, ve společenských prostorách, zkrátka kdekoli, kde jsou k dispozici přírodní materiály podlahových krytin. Čištění je velmi výkonné, ale zároveň šetrné vůči povrchu, není to žádné brutální vybroušení parket, jak jste to mohli zhlédnout v epizodě večerníčkového seriálu „Pat a Mat“.