Azams

Za vším, co se dnes odehrává všude kolem nás, se dají najít peníze. Vše se nějak financuje, kupuje, prodává, dotuje, zdaňuje… Prostě je ekonomika za vším.

Rýma nebo covid?

Nakolik znervózníte, pokud vedle vás někdo zakašle nebo zasmrká? Patříte k těm. Co mají z covidu stále respekt, nebo už jste ho prodělali s lehkým průběhem, a tak neřešíte, že byste ho mohli dostat podruhé? Nic nerozdělilo naši společnost více, než názor na covid a covidová opatření.

Už asi nenajdeme moc lidí, kteří neprodělali covidovou nákazu. Někdo skončil v nemocnici a někdo, kdyby nebyl donucený jít na testy, tak ani nevěděl, že covid měl. Můžeme se hádat, můžeme spekulovat a můžeme věřit různým konspiracím, ale nejvíc jsme ovlivněni tím, co jsme konkrétně zažili. Pokud v našem okolí nikdo na covid neumřel, je jednoduché tvrdit, že to všechno, ty opatření a panika, byly zbytečně. Pokud budete sestřička v domově důchodců, kde bohužel řada obyvatel umřela, budete na druhé straně. Nikdo nevěděl dopředu, jaký průběh bude mít a řada zdravých mladých sportujících lidí musela vyhledat lékařskou pomoc.

nemoc

Nikdo určitě nechtěl onemocnět schválně a držet se od kašlajících lidí, to nikdy není na závadu. I kdyby to byla běžná nemoc, běžná rýma, i smrkání a pčikání je nepříjemné a omezuje v běžných činnostech. S podzimem bude těchto nachlazených lidí přibývat a firmy budou muset řešit, zdali si preventivně lidi, o své vlastní vůli, občas nepřetestovat antigenními testy.

rýma

Je přece jistější, poslat pár lidí na nemocenskou, než si nechat nakazit celou firmu a pak ji na měsíc zavřít. Antigenní testy už nejsou nedostatkovým zbožím, a tak doprava a platba https://www.covidexpert.cz/doprava-a-platba/ antigenních testů je zanedbatelný výdaj oproti starostem, kdyby se nakazila celá firma. S covidem jsme se snad už konečně naučili žít. Kdo chtěl, nechal se naočkovat. Možná jsme konečně dospěli k závěrům, které skupiny jsou ohrožené a které musíme chránit. Podzim je tady a zima ukáže, jestli bude opět chřipková epidemie nebo budeme stále jen testovat covid.