Azams

Za vším, co se dnes odehrává všude kolem nás, se dají najít peníze. Vše se nějak financuje, kupuje, prodává, dotuje, zdaňuje… Prostě je ekonomika za vším.

Samonosné schodiště bude ozdobou vašeho domu

Výběr schodiště do vašeho domu závisí na mnoha faktorech a v tomto směru je nesmírně důležité mít vedle sebe odborníka, který vám poradí tak, aby to vyhovovalo vašim potřebám a nebyli jste zároveň zcela záměrně dotlačeni do volby, jež uspokojuje hlavně stavební firmu, protože to pro ni představuje vyšší zisk. Férové jednání poznáte také podle toho, že vám bude předloženo několik možností řešení, a u každé z nich s patřičným komentářem všech zásadních předností i komplikací. Tento krok je paradoxně nejobtížnější z celého procesu realizace domovního schodiště, protože se obvykle nabízí větší výčet nabídek, a vy nakonec musíte sáhnout po té „pravé“.

schodiště v domě

Jednou z nich je i samonosné schodiště KM design. Bývá to varianta velmi poutavá na první pohled a existuje nekonečný počet typů a variabilit, jak jej sestavit. Výhodné je, že nevyžaduje podpůrné konstrukční prvky, a že, jak napovídá název, samo o sobě udržuje potřebný tvar, stabilitu i pevnost. Další předností je velmi rychlá montáž v místě realizace, která trvá pouze několik hodin, tedy pochopitelně poté, co je schodiště zhotoveno v montážní hale.

dřevěné schodiště

Schodiště nemějte jen na ozdobu

Pěší turistika je propagována jako nesmírně zdravý sport či pohyb. Ovšem chůze po schodech je jakousi vyšší nástavbou, vyšším stupněm turistiky, který přináší mnohdy neočekávané výsledky. Pokud vydržíte našlapovat po schodech pravidelně, každý den, a pokud budete cíleně vynechávat jízdu výtahem, povede to ke zlepšení kondice, imunitního systému, k posílení vašeho srdce a cév, ke zlepšení činnosti mozku a pochopitelně i k posílení svalů dolních končetin od hýždí až po chodidla.

Chození po schodech zejména naboso dokáže preventivně i léčebně působit proti plochým nohám, neboť se tímto pohybem výrazně posilují svaly, udržující příčnou i podélnou klenbu ve správném tvaru a postavení.

Nezařazené