Azams

Za vším, co se dnes odehrává všude kolem nás, se dají najít peníze. Vše se nějak financuje, kupuje, prodává, dotuje, zdaňuje… Prostě je ekonomika za vším.

Světlo na míru

Moderní doba s sebou pochopitelně přinesla rozvoj i v oblasti světelných zdrojů. Jedněmi z těch, bez kterých už bychom si nedovedli zřejmě náš život představit, jsou známé a už osvědčené výbojky, které jsou tu s námi už po desetiletí.
deštník reflektory

§ Jejich výhody poznali například i umělci a dovedou je uplatnit pro nejrůznější účely.

§ Zejména pro fotografy se staly nepostradatelnými.

Bez nich by blesky fotoaparátů jen těžko fungovaly. Používají se ale také kupříkladu v oblasti reklamy, kde je můžeme vidět na různých městských poutačích. Tam se většinou jedná o známé neonové nápisy, které na nás blikají za všech stran. Asi nejznámějším městem, ve kterém jsou v hojné míře zastoupeny, je Las Vegas. Některé druhy výbojek https://www.lightpark.cz/sodikove-vybojky/ se používají i v CO2 laserech.

Můžete si vybrat i podle barvy světla

Co to vlastně výbojka je? Dalo by se jednoduše říci, že se jedná o uzavřenou trubici, kterou naplníme směsicí plynů. Každý plyn má jiné vlastnosti, a to se pochopitelně pozná i na výsledném světle. Do vytvořeného prostředí zasahují dvě či více elektrod, které vedou do plynové náplně elektrický proud.

§ Výsledkem je intenzivní světlo různých barevných odstínů.

barvy rozmanitost
Uživatelé hledají také podle jiných kritérií. Záleží na tom, nač chtějí tento světelný zdroj použít.

§ Obvykle je to podle

značky (Osram, Philips)

příkonu (20 W–2000 W)

produktové řady

tvaru zdroje (kompaktní, lineární nebo trubicová výbojka, reflektor a mnoho dalších)

teploty chromatičnosti (což je barva světla)

světelného toku (1100 lm – 220000 lm)

typ reflektoru pracovní polohy.

Jestliže si nejste docela jisti, jaká výbojka by byla pro váš účel tou nejvhodnější, pak je nejlepším řešením poradit se o odborníky, kteří spolupracují pouze s těmi nejkvalitnějšími výrobci, mezi než patří především již zmíněné značky Osram a Philips.

Nezařazené