Azams

Za vším, co se dnes odehrává všude kolem nás, se dají najít peníze. Vše se nějak financuje, kupuje, prodává, dotuje, zdaňuje… Prostě je ekonomika za vším.

Tažné zařízení na auto – váš pomocník při stěhování

Proč přívěs a proč ne dodávka

Kdo má tažné zařízení, může jej využít pro stěhování. Je to jen jedna z možností, jak převážet předměty, ovšem ve srovnání s přepravními dodávkami nebo stěhovací firmou to má své výhody:

přívěsný vozík

Ušetříte velmi výrazně – pronájmy dodávek nejsou cenově neúnosné, ale přece jen je pronájem přívěsného vozíku mnohem levnější. Budete se sice muset pravděpodobně „otočit“ vícekrát, ale u kratších přesunů je to stále výhodnější s přívěsem. O úspoře pohonných hmot je vhodné uvažovat až pro případy stěhování na vzdálenosti několika stovek kilometrů a tehdy se možná vyplatí kontaktovat stěhovací firmu, zvláště v situaci, kdy se stěhuje komplet celý byt i s nábytkem.

vozík za tažné zařízení

Můžete se stěhovat i v noci – noční stěhování je výhodnější v tom smyslu, že v této době je ve městech i na silnicích větší klid, a velmi snadno se vyrovnáte s narůstajícím stresem. Pronájem přívěsu přes noc není drahý a navíc nemáte jistotu, že každá stěhovací firma bude ochotná stěhovat vás v nočních hodinách.

Velké spotřebiče stěhujte společně

Přestěhovat na přívěsu za tažným zařízením na auto kartonové krabice s věcmi je snadné, stačí je jednoduše vyskládat po celé ploše přívěsu, zajistit proti samovolnému pohybu a odjet. Obtížnější situace nastává u velkých domácích spotřebičů, protože tam je nutné počítat s jejich vyšší hmotností i velkým objemem. Budete-li stěhovat spotřebiče, nakládejte je na vozík společně vedle sebe, a to tak, aby ty nejvyšší a nejtěžší byly vždy co nejblíže tažnému vozidlu. Pro příklad můžeme uvést vysokou chladničku a automatickou pračku. Oba spotřebiče by měly být převážené na výšku a ukotvené vedle sebe v přední části vozíku, a teprve pak za ně můžete umístit další, co se týče výšky a váhy, menší a lehčí předměty, jako jsou křesla nebo pohovka.

Lehké a malé předměty patří do zadní části přívěsu z toho důvodu, že nebude mít vozík při jízdě tendenci „tancovat“ na silnici směrem do stran a rozpohybovat jízdní soupravu nežádoucím nebezpečným způsobem.

Nezařazené