Azams

Za vším, co se dnes odehrává všude kolem nás, se dají najít peníze. Vše se nějak financuje, kupuje, prodává, dotuje, zdaňuje… Prostě je ekonomika za vším.

Dřevěný přístřešek na auto vám bude stačit


Proč nám bude stačit pouhý dřevěný přístřešek na auto? Na tuto otázku existuje několik odpovědí. Za prvé, bavíme se tu o ceně přístřešku a ceně garáže. To jsou dva nesrovnatelné údaje, takže pokud nemáte nebo nehodláte investovat velkou sumu do garážování vozidla, aniž byste byli přesvědčeni o vhodnosti garáže, dřevěný přístřešek by vám mohl naplnit vaše očekávání za mnohonásobně nižší peníze.

parkování u domu

Za druhé – co očekáváte od garáže a co od přístřešku. Pokud stavíte dům a garáž je jeho součástí, např. v přízemí, s tím, že první patro je obytné, anebo je garáž součástí přízemního objektu, a máte v úmyslu garáž vytápět, pak máte jasný argument, který ji zvýhodňuje vůči přístřešku. Vytápěná garáž totiž může zároveň sloužit jako dílna, sklad věcí s vestavěnou skříní, se sprchovým koutem a toaletou. Vytvoříte tak z garáže obytný prostor a vozidlo uložené v teple lépe odolává korozi.

klíčky od auta

Pokud ovšem stavíte garáž mimo dům, nezateplenou a nevytápěnou, žádné extra výhody vůči přístřešku to nemá.

Za třetí – nevytápěná garáž chrání vozidlo před větrem, deštěm, sněhem a tvorbou přímé námrazy či ledu, ale to samé umí i přístřešek, a za menší peníze. Přístřešek může být zastřešený a krytý zástěnou z nejvíce exponované světové strany, odkud vanou větry a vůz ohrožují přívalové srážky. Přístřešky se zástěnami chrání vozidlo i před prachem a drobnými kamínky, které poletují vzduchem a mohou na voze poškrábat karosérii.

Za čtvrté – krádež. Té nezabrání ani uzamčená garáž. Amatérský zloděj si poradí i v tomto případě a organizované skupiny dnes neodradí vůbec nic, vniknou vám i do zabezpečené garáže, vozidlo odvezou na neznámé místo a tam jej demontují na náhradní díly, které se pak rozprodávají na černém trhu, což prý vyjde výhodněji, než prodej celého kradeného auta. Mnohem důležitější je vůz zabezpečit mechanicky a elektronicky a mít jej pod dohledem, než spoléhat na zdivo garáže.