Azams

Za vším, co se dnes odehrává všude kolem nás, se dají najít peníze. Vše se nějak financuje, kupuje, prodává, dotuje, zdaňuje… Prostě je ekonomika za vším.

Toxické vztahy

Jako každý vztah, který začíná jako romantický film nebo pohádka je velmi těžké odhadnout zdali právě ten Váš není toxický. Hledáme ve vztazích především stabilitu, lásku, bezpečí, útočiště. Když jste spokojení můžete být k prvním příznakům toxické lásky slepí. A najednou se vše může přehoupnout do úplně jiných rovin. Avy si můžete projít peklem. Ale z každého vztahu se dá odejít. A to by jste měli mít na paměti. Hlavně pokud jde o vztah toxický. Toxický vztah se vyznačuje hlavně tím, že se v něm nikdy nebudete cítit dobře. Bude postrádat hlavní atributy spokojeného a naplněného vztahu.

vztah

Vztah bez respektu, obdivu, citů se nazývá toxickým. Vytváří otrávenou atmosféru a nedá se v něm spokojené žít. Oba partneři se cítí svázaně. Mají pocit, že je druhý partner brzdí a dusí. A to je způsobeno tím, že každý má odlišnou povahu a pohled na svět. Oba jsou tak rozdílní, že vztah mezi nimi se stává neúnosným a končí rozchodem. Ne vždy je na vině jen odlišná povaha partnerů. Můžeme v takovém vztahu narazit i na sociopata nebo psychopata se kterým to prostě dál nepůjde. Pokud něco takového zjistíte je nejlepší vzít rychle nohy na ramena. Takový člověk má totiž jen jednu věc v plánu.

toxický vztah

A to je Vás úplně vysát a to jak psychicky tak i z finanční stránky. Bude Vás neustále stresovat a ničit vám zdraví. Poznáte ho nejlépe tak, že bude mluvit jen o sobě a o svým problémech. Tito lidé postrádají veškerou empatii. Je jim to úplně jedno. Většinou jim jde jen o prosezení si vlastních zájmů a cílů. Pokud se chcete toxicitě ve vztahu vyvarovat soustřeďte se především na komunikaci mezi vámi. Další věc je důvěra. Jak chcete ve vztahu bez důvěry vůbec existovat? Uznejte sami důvěra je základním kámen každého vztahu. Nikdy partnera nekritizujte. Jsme lidé a děláme chyby. Chyby nás učí a posouvají dál. Kritika zabíjí ducha a zesměšňování totéž. A pokud vám vadí i jeho přítomnost je na čase odejít. Zdravý vztah vám přeci musí dávat smysl.