Azams

Za vším, co se dnes odehrává všude kolem nás, se dají najít peníze. Vše se nějak financuje, kupuje, prodává, dotuje, zdaňuje… Prostě je ekonomika za vším.

Instalatér nonstop zasahuje i o půlnoci

Někteří lidé se zdráhají volat instalatéra v době, kdy není běžná pracovní doba, i když ví, že instalatér nonstop je běžná služba podobně, jako např. nonstop hasičský záchranný sbor. Volat instalatéra třeba v neděli dopoledne je ještě únosné, ale v noci? A třeba ve tři ráno? V některých situacích je i tato doba nejen vhodná, ale i žádoucí.

vodovodní rozvody

Nemějte obavy, že instalatéra probudíte, a že vám po telefonu vynadá, co si to dovolujete jej budit. Máte-li skutečný důvod, bude připraven vám pomoci i v noci.

Ucpaná toaleta – dejme tomu, že ve tři hodiny ráno vás probudí nutkání jít si odskočit, a po spláchnutí výkalů se mísa zaplní vodou a odpad neodtéká. Pokusíte se situaci řešit gumovým zvonem, ale to nepomůže. Zároveň víte, že v domě je pouze jeden záchod, a že s vámi bydlí senioři, kteří jsou špatně pohybliví, a není pro ně snadné objekt opustit a jít jinam na záchod. Zde se počítá každá minuta, a tak klidně ve tři ráno instalatéra přivolejte. Ten také může zjistit, že havárie se týká i kanalizace před domem, a že to bude vyžadovat náročnější zásah.

voda, topení, plyn

Topení – kdyby vám v sobotu večer praskl radiátor, a vy jste museli ihned vypustit z topné soustavy vodu, a stalo se to třeba desátého ledna, kdy je venku téměř dvacet stupňů Celsia pod nulou, zde se rovněž nevyplatí čekat do pondělního rána, protože to můžete odnést vy i vaši blízcí na zdraví. Klidně volejte ihned, jakmile se závada objeví.

Plyn – podobná situace se může stát i u plynového kotle, který nečekaně vypoví službu v mrazivém počasí. A co se týče plynu, pokud někde (a v podstatě kdekoli, i mimo váš dům), ucítíte plyn, instalatéry nonstop klidně vzbuďte kdykoli o půlnoci. Co dokáže výbuch plynu, vám jistě nemusíme naznačovat, obvykle se to neobejde bez úrazu a samozřejmě ani bez škod na majetku, které mohou jít do stovek milionů korun.