Azams

Za vším, co se dnes odehrává všude kolem nás, se dají najít peníze. Vše se nějak financuje, kupuje, prodává, dotuje, zdaňuje… Prostě je ekonomika za vším.

Chcete svému dítěti nebo vnoučeti věnovat vaše staré auto?

Jsou rodiče nebo prarodiče, kteří jsou rozhodnuti, že jakmile jejich dítě nebo vnouče udělá řidičák, věnují mu své auto a zakoupí si auto nové. Něco takového je rozhodně velmi pěkné gesto.

Pro řidiče, který zrovna získal řidičák, rozhodně není ideální, aby měl zcela nové auto, které zrovna vyjelo z linky, protože je ještě hodně věcí, které je potřeba se naučit. Nejlépe se člověku učí nové věci na starších vozech, protože v případě, že se stane, že se člověku podaří na autě udělat nějaký škrábanec nebo poškodit nějaký díl, nebude problém to u starších aut dát do kupy za nízké náklady. Pokud by se ale jedno o auto, které je například úplně nové, stálo by to hodně peněz.

červené auto

Jsou lidé, kteří si ihned po autoškole zakoupí zcela nové auto nebo od svých rodičů zcela nové auto dostanou, ale opravdu je lepší nějaký starší vůz, aby se dítě všemu naučilo. Jestliže jste tedy došli k názoru, že vašemu dítěti nebo vnoučeti dáte svůj vůz a vy si zakoupíte nový, uděláte jen dobře.

starší auto

Určitě vám bude daný člověk za něco takového velmi vděčný. Je sice pravda, že se dnes starší vozy dají sehnat okolo 20 tisíc korun, ale také jsou to nějaké peníze a pokud si člověk už dlouho nešetří, jen velmi těžko si bude moct něco takového dovolit. Jsou lidé, kteří si například na auto šetří od doby, co začali chodit na brigády. Jsou ale i tací, kteří všechny peníze z brigád ihned utratí a nemají nic. Něco takového jim dojde až časem. Vždy je dobré si šetřit, protože nikdy nevíte, kdy se to bude hodit.

Věříme, že i vám by mohlo takové starší auto v mnohých věcech pomoci. Je jasné, že spousta věcí je u novějších aut zcela jinak, ale pokud se naučíte na starších autech to základní, nebudete mít s novými auty a jejich řízením problém. Je ale potřeba se rozhodnout, jestli budete chtít řídit automat nebo manuál. V něčem takovém je dost velký rozdíl.