Azams

Za vším, co se dnes odehrává všude kolem nás, se dají najít peníze. Vše se nějak financuje, kupuje, prodává, dotuje, zdaňuje… Prostě je ekonomika za vším.

Peníze nemusí scházet

S finančními problémy se potýkají soukromí podnikatelé až nepříjemně často. A to pochopitelně i tehdy, když to sami nezavinili svou nedbalostí nebo neschopností. Soukromé podnikání je totiž provázeno mnoha nejrůznějšími nejistotami, a tak se může těm, kteří se takto živí, lehce stát, že jsou jejich příjmy, výdaje nebo obojí zároveň jiné, než jak předpokládali.

Může se stát, že je třeba investovat do něčeho, s čím se nepočítalo. A rázem je potřeba víc peněz, třeba i tolik, kolik jich takový soukromník už nemá. Jindy by se zase mělo vydělat tolik a tolik, jenže někdo z těch, kteří měli podnikateli zaplatit, zkrátka adekvátně nezaplatí. A zase je tudíž peněz málo. A podobných složitostí se tu dá najít!

kanadská měna

Zkrátka a dobře se často stane, že by podnikatel sice měl dostatek peněz mít, ale přesto je nemá. A když k tomu dojde, je pochopitelné, že se objeví problémy. Protože bez peněz nemůže normálně žít nikdo z nás, ani podnikatelé.

A tak není leckdy vyhnutí a takoví podnikatelé potřebují půjčku. A začínají se shánět po někom, kdo by jim ji mohl poskytnout. Jenže jak dopadnou ti, kdo si o půjčku zažádají v bance? Často nevalně. Často odejdou s nepořízenou. A to třeba kvůli nedostatečným příjmům nebo kvůli záznamům v registrech dlužníků, exekucím nebo jiným nedostatkům.

finance eura

Ale když je půjčka potřeba, je prostě potřeba. A pokud nepůjčí banky, musí se zkrátka oslovit nebankovní společnosti. A právě zde mívají podnikatelé štěstí, právě tady slaví úspěchy. Protože je hypotéka bez příjmu mnohem dostupnější než jiné půjčky. Tady stačí dát do zástavy dostatečně hodnotnou nemovitost a mít z čeho splácet. A rázem není problém peníze dostat. A s takovými půjčenými penězi pak lze zaplatit vše, co je třeba, exekuce, dluhy na OSSZ, FÚ, VZP a podobně. A když je zaplaceno vše, co se zaplatit má, je zase dobře.