Azams

Za vším, co se dnes odehrává všude kolem nás, se dají najít peníze. Vše se nějak financuje, kupuje, prodává, dotuje, zdaňuje… Prostě je ekonomika za vším.

Součástí levného stěhování v Praze bývá i nábytek


Balení věcí do kartonových krabic je jednou z prvních přípravných fází před stěhováním, a toto období také bývá poměrně pohodové. Ukládat do krabice jednu věc za druhou, balit je postupně do bublinkové fólie a krabice uzavírat a přelepovat lepicí páskou, se zdá být snadné, a připadá vám, že tímto tempem se na stěhovací den připravíte během jednoho týdne.

kartonové krabice

Jenže pak máte sbalenou většinu věcí a přichází na řadu nábytek. Máte-li doma nábytek starožitný anebo sektorový, který je sestaven z více dílů, jedná se o nábytek nerozebíratelný, a ten stačí pouze obalit tenkou strečovou fólií, která chrání jeho povrch před poškozením, ovšem jiná situace nastává v okamžiku, kdy se vaše skříň v ložnici, kuchyňská linka, psací stůl, komoda či postel musí rozebrat a na novém místě znovu sestavit.

krabice na stěhování

První problém – je to moc velké a těžké – firmy, které zajišťují stěhovací služby levného stěhování v Praze odnesto.cz, mívají v popisu práce i demontáže a montáže nábytku. Jsou si vědomy zejména toho, že některý nábytek není řada lidí schopna sestavit či rozebrat už jen kvůli hmotnosti a velikosti jednotlivých komponentů. Když rozebíráte noční stolek, můžete si k tomu klidně sednout na koberec a za pár minut máte hotovo, ale co taková kuchyňská linka ve tvaru písmene U, s pracovní deskou, vestavěnými spotřebiči a kuchyňským dřezem?

Druhý problém – nezvládáte to fyzicky – manipulace s velkými deskami – jejich přenášení, zvedání či přidržování, práce se šroubovákem, stranovými či imbus klíči a dalšími pomůckami vás může fyzicky značně vyčerpat a můžete i onemocnět, pokud nejste na tuto práci zvyklí. Je to přece jen fyzická práce, kterou vám neusnadní žádný robot, jak tomu bývá např. u montážních linek velkých továren. Stěhovací firmy jsou ovšem trénované a zvyklé.

Třetí problém – manuální zručnost – tu a tam se objeví při této práci nějaký technický zádrhel, vyžadující manuální dovednost, odhad a intuici, a pokud vám tyto vlastnosti schází, svěřte práci raději odborníkům.

Nezařazené